Pár příhod z psychiatrické kliniky

6. dubna 2018 v 20:33 | Lucienne |  ČLÁNKY
Spoustu lidí si při slově psychiatrie představuje strašidelný blázinec plný psychopatů a magorů, kteří jsou nebezpeční jak sobě tak okolí. Pravda je ale v tom, že jsem tam potkala úžasné lidi, kteří uměli naslouchat, pomoct, a taky otevřeně mluvit o svých pocitech a věcech, za které se hrozně styděli.

Tady vám napíšu pár příhod, některé budou veselé, některé možná trochu strašidelnější.KRÁVY NA PSYCHIATRII?

Byla jsem na klinice teprve pár dní, když mě přesunuli na oddělení NAPROTI (prostě oddělení naproti JIPKY, které je míň hlídané). Tam jsem potkala nové holky. Někdy k večeru za námi na pokoj přišla jedna holka, otevřela okno a přes mříže bučela na lidi procházející za plotem. Byla to po takové nudě a stereotypu nemocnice fakt hrozná sranda.

Ta holka bohužel (teda přeju jí to :D) odešla domů. Já jsem ale dál její tradici dodržovala a bučela jsem na lidi za mřížemi. Časem jsem se otrkala a s dalšíma holkama jsme si i povídaly s lidmi přes mříže, nebo jsme se jich ptaly, jestli nehráli v pornu, protože nám jsou nějaký povědomí. Prostě jsme na ně řvaly všechno možný. Já vim, je to neslušný a od nás to nebylo vůbec hezký, ale byla to fakt taková zábava, že mě tam snad nic víc nebavilo.


KRÁDEŽ A TETOVÁNÍ

Už jsem byla na klinice pár týdnů, když k nám z Jipu přesunuly další holku. Už od první chvíle začala dělat na oddělení bordel. Neříkám teda, že to nebyla i sranda, ale byla jsem na ní občas dost naštvaná. Třeba kouřila v koupelně, pak se to zjistilo a všichni jsme byli podezřelí. Taky se našel zapalovač a nejsem si jistá, ale nejspíš byl její (btw-kouření bylo zakázaný v celý budově a ještě ke všemu jí bylo 14...a zapalovače byly zakázaný taky).

Pak jednoho dne večer k nám přišla do pokoje, jestli nemáme něco ostrýho (btw, všechno ostrý se na klinice zabavuje), že si chtěj udělat tetování. Řekla jsem jí, že sestra má nůžky, a že jí je možná půjčí a ona chtěla, abych pro ně došla já, což jsem samozřejmě neudělala, přece si dobrovolně neprodloužím pobyt v blázinci.

Další den na keramice ta holka ukradla keramickou jehlu. Ta terapeutka ale zjistila, že jí ta jehla chybí, a tak za náma přišla na oddělení a řešilo se to, dokonce nám i chtěli prohledávat věci. Nakonec se tu jehlu podařilo nějak bezpečně odevzdat, ale ta holka se nepřiznala a my jsme z toho všichni mohli mít průser, což mě naštvalo.

PRÁŠKY, OŘEZÁVÁTKO, JIP

Začalo to mobilovou hodinkou. Po chodbě chodily anorektičky sem a tam s mobily v ruce. Dvě z nich se rozbrečely, další řvala do mobilu, ať už jí odvezou domů, že chce pryč, že jim to nikdy neodpustí. Mojí spolubydlící telefonní hodinka taky zrovna nepotěšila, naopak byla dost zdrcená. Ani já jsem se necítila dobře, prostě byl nějaký špatný večer. Před večerkou ve zhasnuté herně jeden kluk tajně rozdával prášky na spaní, který propašoval, že to prej pomůže od starostí. Taky jsem si vzala. (Klidně si myslete, že jsem blbá, ale vzala jsem si jeden a spalo se mi krásně, takže ani moc nelituju. :) )

Další den se nemocniční depka táhla dál. Jedna holka měla propašované ořezávátko, tak ho tajně rozšroubovaly, a pak se s ním pořezalo asi pět lidí. (Ať žije HIV!!!) Přišlo se na to a samozřejmě z toho byl dost průser.

Další den se depresivní klub opájel propašovaným Rivotrilem (lék na úzkost, hodně účinnej). Večer nebylo jednomu klukovi dobře, byla u něj sestra, měřily mu tlak a tak. Pak jsme zjistili, že se předávkoval Rivotrilem. Vypil celou lahvičku. Přesunuli ho na JIP a mně to bylo líto, protože byl fajn.


DISKOŠKA V HERNĚ


Den před mým odchodem jedna holka, která taky odcházela pustila v herně hudbu a donutila všechny tancovat. Byla to sranda a bylo hezký (no i když teda moc ne) vidět, jakou mají anorektičky radost. Tancovali jak o život a byly v sedmém nebi. Kdybych si tím sama neprošla, asi bych to nepochopila. Věděla jsem, že potřebují pálit kalorie. Zároveň jsem měla radost, že jsou tak veselé, ale pořád jsem čekala, že přiletí sestra a seřve je, že se nesměj hýbat.

 


Komentáře

1 iva-kapciarova iva-kapciarova | 8. dubna 2018 v 12:02 | Reagovat

Rozesmála jsi mě i rozbrečela

2 xskinnyx xskinnyx | Web | 8. dubna 2018 v 16:55 | Reagovat

Já vím že když tam byla známa tak ji vzali i pásek od županu aby se náhodou na něm neobesila nebo co, ořezávátko by mě fakt nenapadlo :O ale prý třeba i plastovými příbory si jsou schopny ublížit

3 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 12:47 | Reagovat

[2]: Jojo, oni tam byli normální porcelánový a jedna holka hodila talíř o zem, aby se pak mohla tím střepem pořezat....A neříkám, že jsem nikdy nepřemýšlela o tom, jestli by se nedalo oběsit na závěsu v koupelně :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama